Kasia – cudowna kotka bez futra na głowie

  
Kasia jest ok. 2 letnią, bardzo ładną i mądrą wolnobytującą kotką. Mimo, że Kasia nie jest kotem domowym, jest bardzo towarzyska, zaś w swojej okolicy posiada grono oddanych fanów, którzy uwielbiają się z nią bawić, karmią ją i pomagają przetrwać zimę. Niestety, Kasia jest również ciężko chora – na całej głowie ma otwarte rany, które muszą ją bardzo bolać, gdyż je rozdrapuje, przenosząc infekcję na inne partie ciała. Najprawdopodobniej, jest to efekt alergii pokarmowej lub wziewnej, której powód z racji trybu życia Kasia, bardzo ciężko ustalić. Odpowiedź mogą dać wykonywane w Niemczech kompleksowe badania alergiczne metodą panelową, które pozwolą nam ze stuprocentową pewnością ustalić, jaki czynnik powoduje u Kasi te okropne rany (w chwili obecnej, Kasia znajduje się pod opieką weterynarza). Gdy będziemy wiedzieli, co uczula Kasię – będziemy w stanie odpowiednio dobrać jej karmę i leczenie, a następnie zwrócić zdrową kotkę na miejsce bytowania, gdzie czekają już stęsknione człowieki. Niestety, badanie jest dość kosztowne – dlatego prosimy Was o pomoc!

Jesteśmy lokalną organizacją prozwierzęcą, która działa na terenie powiatu pruszkowskiego. Od dwóch lat prowadzimy w Pruszkowie Punkt  Adopcyjny dla bezdomnych zwierząt, gdzie stale przebywa ok. 30 psów.

Nasze główne zadania to opieka nad nimi, leczenie, poszukiwanie domów stałych i tymczasowych, chociaż naturalnie działalność Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt nie ogranicza się do prowadzenia PA. Otaczamy opieką również koty wolnobytujące, które sterylizujemy, leczymy, szukamy domów, bądź po prostu umożliwiamy im przeżycie w ciężkich warunkach (np. budowa ocieplanych budek na zimę). Jesteśmy obecni w mediach lokalnych i na wszystkich organizowanych przez samorząd imprezach terenowych, gdzie zapoznajemy mieszkańców ze szczegółami naszych działań, oraz promujemy postawy prozwierzęce.

  

Niestety, czasami nie jesteśmy w stanie zdziałać wiele bez pomocy ludzi dobrej woli. Przykładem jest choroba Kasi, którą wyeliminować pomogą nam badania alergiczne wykonywane metodą panelową. Charakteryzuje się ona największym bezpieczeństwem, gdyż alergeny nie są wprowadzane do ciała pacjenta – wystarczy pobranie kilku kropli krwi, co eliminuje ryzyko wstrząsu, tak przecież nieporządanego zwłaszcza w stanie Kasi. Badanie metodą panelową nie wymaga również wprowadzenia leków oraz środków przeciwalergicznych, które nieodpowiednio dobrany, mogłyby pogorszyć stan kotki. Test diagnozuje 20 alergenów wziewnych i kontaktowych, co da nam pełną odpowiedź na pytanie, co dolega Kasi. Niestety – koszt takiego badania to ok. 500 zł, na które składają się również koszty wysyłki próbki krwi do laboratorium w Niemczech, badania wstępne oraz leczenie po przeprowadzeniu diagnistyki. Niestety nie stać nas na przeprowadzenie tego badania, ale jesteśmy pewnie, że Kasia zasługuje na nie tak bardzo, jak na puszyste futerko i życie bez ciągłego bólu!

Gdy Kasi zostanie wykonane badanie, będziemy w stanie dostosować leczenie i karmę do jej przypadku, i w końcu pozbyć się choroby. Dzięki temu, Kasia będzie mogła wrócić na swoje miejsce bytowania, gdzie czekają już na nią stęsknieni karmiciele !

 

 

Podsumowanie

Zebrano

550 zł

Potrzeba

500 zł
111%
Ilość Darczyńców: 17
Do końca pozostało: 2016-05-24 00:00:00
Zbiórka zakończona

Termometr

Kasia – cudowna kotka bez futra na głowie

Zbiórka zakończona

Ostatnio pomogli

Magdalena Frydrych Frydrych
JULITA PAŁYSKA
Maria Andrejczuk
Beata Bakiera
Mateusz Gruszewski
Katarzyna Wysmulska
Monika Czech
Magdalena Leleniak
Paulina Siecińska
Tamara Mieloch
Żaneta Nowakowska

Wesprzyj Podopiecznych