STOP wilgoci w Naszym Klubie

  

 
Pomóżcie Nam w dokończeniu remontu i pozbyciu się wilgoci w tworzonym przez Nas Klubie Od Juniora Do Seniora. Tworzymy miejsce spotkań międzypokoleniowych, w którym wielu naszych podopiecznych znajdzie namiastkę domu, a niejeden senior znajdzie dla siebie "przyszywaną wnuczkę lub przyszywanego wnuka". Miejsce w którym seniorzy będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z młodymi ludźmi i na odwrót, przekazać ważne cele i być może zostać wzorem do naśladowania. 

 

 

 

Jesteśmy organizacją pozarządową działającą na terenie miasta Boguszów-Gorce w województwie dolnośląskim. Działamy na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów. W 2014 roku organizowaliśmy m.in. „Dzień Mamy i Taty"(który zgromadził około 200 uczestników) oraz Mikołajki dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej (podczas których przekazaliśmy około 120 paczek z prezentami dla dzieci).W czerwcu z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy imprezę kulturalną w której wzięło udział 400 uczestników, dzieci były szczęśliwe. Szczególnie bliskie nam są dzieci które nie mają się gdzie podziać stąd też pomysł utworzenia Klubu "Od Juniora Do Seniora".  Klub ma być miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, planujemy szereg ciekawych zajęć np. biżuteria z modeliny, prace z masy solnej, plastelinkowo, dla młodszych "pacynkowo" laleczki z recyklingu, ozdoby świąteczne i okolicznościowe seniorki będą mogły nauczyć dzieci robić na drutach, szydełku, opowiadać ciekawe historie jak również utworzymy cykl "Poczytaj mi Babciu, poczytaj mi Dziadku" planujemy warsztaty kulinarne gdzie nasi seniorzy będą mogli przejąć pieczę nad przygotowaniami od A do Z.

Klub mieści się w Boguszowie - Gorcach i został nam użyczony przez Urząd Gminy. Lokal ma prawie 70 metrów i składa się z biura, kuchni, toalety i sali głównej gdzie odbywać się będą zajęcia. Lokal jest zaniedbany i wymaga remontu. Największym jego problemem jest wszechogarniająca wilgoć. Jak tylko otrzymaliśmy lokal, to go pomalowaliśmy, była to zimia i nie było widać wilgoci, niestety teraz farba odchodzi płatami i zapach nie jest najładniejszy.

Dlatego zanim wpuścimy do niego Naszych podopiecznych musimy w pierwszej kolejności go osuszyć, położyć płytki w toalecie i kuchni oraz zakupić regały na książki. Chcemy stworzyć odpowiednie i przede wszystkim bezpieczne warunki dla dzieci, młodzieży i seniorów, tak by przebywanie w Klubie „Od Juniora do Seniora" była dla nich czystą przyjemnością.

W chwili obecnej montowane jest ogrzewanie gazowe. Ze środków zebranych od naszych przyjaciół zakupiliśmy rury do ogrzewania, grzejniki dostaliśmy od zaprzyjaźnionej firmy. Zamontował nam to w wolontariacie pan Marcin Zieliński. Dalsza część ogrzewania to komin spalinowy i niezbędne materiały, które otrzymaliśmy z Kopalni z Bartnicy. Piec podarował nam Zakład Gospodarki Mieszkaniowej z Boguszowa - Gorc. Położyliśmy również płytki na podłodze w kuchni, w której był goły beton.

By dokończyć remont Klubu musimy prosić Was o wsparcie zbiórki. 

Dziękujemy! 

Podsumowanie

Zebrano

580 zł

Potrzeba

1,500 zł
39%
Ilość Darczyńców: 17
Do końca pozostało: 2015-11-10 00:00:00
Zbiórka zakończona

Termometr

STOP wilgoci w Naszym Klubie

Zbiórka zakończona

Ostatnio pomogli

Anonimowo
Elżbieta Cichocka
Marzena Radochońska
Anna Napieraj
Iwona Targosińska
Anna Olejnik
Anonimowo
Bogumiła Kowalewska
Dorota Wiśniowska
Marzena Belica
100 zł 4 lata temu
Anonimowo
Anonimowo
Wioleta Stafiej
Anonimowo
Izabela Truszczyńska
Dorota Skibska
Anonimowo

Wesprzyj Podopiecznych