Schorowany Śmieszek - zapewnić mu godną starość...

  

Nazwaliśmy go Śmieszek... Wbrew wszystkiemu. Wbrew temu, że człowiekowi patrzącemu na niego robi się smutno... Wbrew temu, że on sam był bardzo smutny, bo smutny los zgotował mu człowiek... Człowiek? ... Człowiek nie pozbywa się swojego Przyjaciela, kiedy ten jest już stary. Człowiek nie pozbywa się Przyjaciela, kiedy ten zachoruje. Nie zostawia go samego, nie... Człowiek tak nie robi... 

Śmieszek ma czternaście lat. Został przez nas odebrany ze Schroniska dla Zwierząt. Pies w tak zaawansowanym wieku zmaga się z wieloma dolegliwościami . Ma chore oczy, chore łapki, chory kręgosłup, chore serduszko.... Przez pierwszy tydzień po odebraniu go ze schroniska, nasz emeryt przebywał w weterynaryjnym szpitalu w Warszawie. Przeszedł tam serię gruntownych badań, które wykazały dodatkowo nieoperacyjnego guza na końcu jelita grubego, zastosowaliśmy tu kurację Theranecronem, który wstrzymał nieco postęp choroby. 

Po pobycie w szpitaliku, Śmieszek pojechał na zasłużoną emeryturę do hoteliku dla zwierząt, gdzie żyje sobie pomalutku, czuje się w miarę dobrze, spędza czas w towarzystwie innych beagli i jest na swój sposób szczęśliwy. Faktem jest, że ma słabsze dni i wówczas więcej odpoczywa, ale ma też takie gdzie mimo iż słabo widzi i słyszy pochłania go beaglowe niuchanie śladów na trawie. Wykazuje wówczas wielką radość, jego ogonek nabiera pędu cyklicznych machnięć, staje się mocno zafascynowany złapanym tropem czyli taki beaglowy świat. 

Śmieszek nie ma szans na adopcję, wymaga ciągłej opieki, kontroli, trzeba monitorować stan jego zdrowia, potrzebuje miękkiej karmy, ale wiemy jedno, póki jego ogonek potrafi merdać, cieszymy się każdym nowym dniem, który i jemu przynosi radość. 

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc emeryturę Śmieszka, będziemy bardzo wdzięczni! Za każdy dar serca, w imieniu Śmieszka, składamy najserdeczniejsze podziękowania!

 

Podsumowanie

Zebrano

1,048 zł

Potrzeba

1,500 zł
70%
Ilość Darczyńców: 31
Do końca pozostało: 2016-02-15 00:00:00
Zbiórka zakończona

Termometr

Schorowany Śmieszek - zapewnić mu godną starość...

Zbiórka zakończona

Ostatnio pomogli

Katarzyna Wiernicka
Katarzyna Puzdrowska
Wojciech Górewicz
Małgorzata Tadajewska
justyna kołodko-bietkał

Wesprzyj Podopiecznych