KAŻDY KROCZEK TO MOJA WALKA O SIEBIE

  
Wśród wszystkich dzieci świata są i te, którym los poskąpił zdrowia, a ich życie określa się mianem niepełnosprawnych. Rodzą się by pokazać nam świat jakiego nie znamy..... Chcą by los dał im szansę, ale jaka byłaby ta szansa bez kochającej mamy oraz ludzi z otwartymi sercami na krzywdę tych najbardziej bezbronnych. 8 letnia Kornelka potrzebuje wsparcia w sfinansowaniu 2 miesięcy rehabilitacji oraz w zakupie bieżni do ćwiczeń w warunkach domowych w łącznej kwocie 6300 złotych. Kornelka choruje od urodzenia i bez systematycznych ćwiczeń byłaby dzieckiem leżącym, a aktualnie uczy się chodzić. Kornelia wraz z siostrą i mamą utrzymują się z zasiłków i alimentów, dlatego z całego serca prosimy o pomoc.

Kornelka ma 8 lat i od urodzenia choruje. Z niewiadomych medycynie przyczyn została uszkodzona 16 para chromosomów w początkowej fazie ciąży i ta wada spowodowała u dziecka wadę serca VSD, padaczkę lekooporną, wadę układu moczowego, małogłowie i opóźnienie psychoruchowe w stopniu znacznym.

O chorobie córki dowiedziałam się po jej urodzeniu w przeciągu pierwszego pół roku życia dziecka. Jestem samotną mamą wychowującą dwoje dzieci. Choroba Kornelii spowodowała konieczność rezygnacji z pracy na rzecz stałej opieki nad dzieckiem. Utrzymujemy się z zasiłków i alimentów. Miesięczny koszt rehabilitacji Kornelci wynosi 1400 złotych, do tego zajęcia z pedagogiem, pieluszki, leki, dieta (jest dzieckiem nie gryzącym z zaburzeniami łaknienia) oraz koszty życia-codzienne wydatki.

 

Kornelka miała słabe rokowania na rozwój, ale od początku jest rehabilitowana każdego dnia, co przyniosło ogromne efekty. Najpierw zaczęła trzymać główkę, potem usiadła, z trudem nauczyła się czworakowania, a w tej chwili (od 4 lat) uczy się chodzić. Jest to najtrudniejsza umiejętność, ponieważ Kornelka ma trudności z prawidłowym budowaniem napięcia mięśni i przenoszeniem ciężaru ciała, ale miesiąc po miesiącu robi malutkie postępy. Córka ponadto mogłaby wzmacniać wzorzec chodu i mięśnie ćwicząc w warunkach domowych na bieżni zaleconej przez rehabilitanta, natomiast to kolejny wydatek na który nie stać mojej rodziny. Mieszkamy w bloku, więc nie ma możliwości ćwiczenia chodu w domowych warunkach w odpowiednim natężeniu jakie jest wskazane, a ponieważ Kornelka ma obniżoną odporność, nie korzystamy zbyt często ze spacerów, gdyż jej wada serca powoduje nasilone pocenie się i łatwo o przeziębienia i zapalenia gardła.

Córka jest wesołą dziewczynką, uwielbiającą zabawy z mamą i siostrą, przytulanie się i słuchanie czytanych bajek. Bardzo też lubi słuchać muzyki oraz prace manualne z pomocą drugiej osoby, ponieważ dziecko ma znaczne ograniczenia motoryki małej. Kornelka jest wierną fanką piłki, ale i sama uwielbia się nią bawić.

 

Z całego serca zwracam się z prośbą o wsparcie finansowe w zakupie bieżni w kwocie 3500 zł.

Dziękuję, mama Kornelki

Osoby, które nie mają dostępu do bankowości elektronicznej mogą przekazać darowiznę na rzecz Kornelki bezpośrednio na konto Fundacji:
Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A
Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Rehabilitacja Kornelki

Podsumowanie

Zebrano

1,380 zł

Potrzeba

3,500 zł
40%
Ilość Darczyńców: 23
Do końca pozostało: 2017-01-09 00:00:00
Zbiórka zakończona

Termometr

KAŻDY KROCZEK TO MOJA WALKA O SIEBIE

Zbiórka zakończona

Ostatnio pomogli

Przekaż swój 1% podatku

Fundacja chorych na zespół Dandy-Walkera Aeroklub Świdnik Partner 3 Partner 4 Partner 5 Partner 6