Leczenie i rehabilitacja Łukasza

  

lukasz0

 

Jestem mamą 10 letniego Łukasza, podopiecznego Fundacji Chorych na Zespół Dandy-Walkera Podaj Dalej. Łukasz urodził sie z licznymi wadami mózgu (hipoplazja móżdżku, torbiel pajęczynówkowa, brak przegrody przezroczystej, niedorozwój ciała modzelowatego, heterotopia istoty szarej) i wodogłowiem. Stwierdzono też ADHD, a teraz jest diagnozowany w kierunkubaspergera. Od urodzenia jest leczony i rehabilitowany.

 

kk

 


diagnoza: hipoplazja móżdżku, torbiel pajęczynówkowa, brak przegrody przezroczystej, niedorozwój ciała modzelowatego, heterotopia istoty szarej, wodogłowiem, ADHD
województwo: Kętrzyn, warmińsko-mazurskie
organizator: Fundacja chorych na zespół Dandy Walkera "Podaj dalej"
cel: leczenie i rehabilitacja

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Po Prostu Pomagam

DOBRO POWRACA!

Darowiznę na rzecz Łukasza można również przekazać przelewem tradycyjnym:
Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636
z dopiskiem: Darowizna leczenie Łukasza

Aktualizacja 19.10.2017 r.: Kolejna operacja za nami. Łukasz był bardzo dzielny, i pomimo bólu, wciąż się uśmiecha. Teraz przez najbliższe 2 miesiące nie może biegać, ćwiczyć. Łukasz przeszedł chirurgiczną operację oka, która polegała na skróceniu mięśni oka po około 1 centymetrze. A wszystko to po to żeby mógł widzieć jak każdy człowiek, bo on oprócz niedowzroczności nie ma wzroku przestrzennego co ogranicza mu poruszanie się, ma bardzo duzy problem z pokonaniem schodów, krawężniki sprawiają mu duże trudności, jakieś górki wzniesienia, góry, to dla niego przeszkody nie do pokonania bez pomocy conajmniej dwuch osób które go trzymają i pomagają zejść lub wejść, nie widzi tez obrazów 3d. Mamy nadzieję że ta operacja choiciaż w jakimś stopniu pomoże mu to poprawić.


W swoim życiu Łukasz przeszedł już operacje oczu (usunięcie zeza zbierznego, skośnego i niedowzroczności), operacje implantacji zastawki komorowo-otrzewnej (która uratowała mu życie). W październiku jedziemy na kolejna operację oczu. Jest pod opieką wielu poradni specjalistyczny: por. neurologiczna, neurochirurgiczna, chirurgiczna, okulistyczna, psyhiatryczna, rehabilitacyjna i ostatnio doszła jeszcze por. kardiologiczna.
Co miesiąc jesteśmy z wizytą w jakiejś poradni, nieraz nawet dwa razy w miesiącu, które są oddalone od miejscowości w której mieszkamy nawet o 600 km co wiąże sie ze sporymi kosztami dojazdów. Syn wymaga codziennych rehabilitacji, fizjoterapi i masaży, to około 1500 zł miesięcznie, nie licze już wkładek do butów robionych na zamówienue sprzętów rehabilitacyjnych, turnusów rehabilitacyjnych i leków.

lukasz3ukasz1lukasz7


Wszystko po to by Łukasz mógł w miarę normalnie żyć i jego stan zdrowia się nie pogarszał. Niestety z naszych funduszy nie wystarcza nam na to wszystko, dlatego zwracamy się z Ogromną prośbą do państwa, o pomoc i wsparcie w dalszym leczeniu i rehabilitacji Naszego Syna.

DOBRO POWRACA!

Darowiznę na rzecz Łukasza można również przekazać przelewem tradycyjnym:
Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636
z dopiskiem:  Darowizna leczenie Łukasza

Darowizna

Leczenie i rehabilitacja Łukasza


Podsumowanie

Zebrano

25 zł

Potrzeba

5,000 zł
1%
Ilość Darczyńców: 2
Pozostało dni: 13

Termometr

Leczenie i rehabilitacja Łukasza

Pomagam

Ostatnio pomogli

Przekaż swój 1% podatku

Fundacja chorych na zespół Dandy-Walkera Aeroklub Świdnik Partner 3 Partner 4 Partner 5 Partner 6