Wygrać z nowotworem mózgu

  

MichalSz

 

Rak. Najcięższa jego postać. Guz pnia mózgu o cechach glejaka. Lokalizacja uniemożliwiająca operacyjne usunięcie. Z każdą kolejną informacją było coraz gorzej. Przerażenie, brak tchu, utrata sił. Cios za ciosem... Wciąż budzimy się z nadzieją, że powyższa diagnoza to tylko koszmarny sen. Niestety...

Stan naszego Syna jest na tyle poważny, że liczy się każdy dzień, każda chwila...

Sami nie damy rady... Prosimy o pomoc...!!!

 


województwo: lubelskie, Kraśnik
diagnoza: guz pnia mózgu o cechach glejaka
cel: terapia protonowa w Monachium, immunoterapia w Meksyku
organizator: Grzegorz Szot

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Po Prostu Pomagam

 

DOBRO POWRACA!

Darowiznę na rzecz Michała można również przekazać przelewem tradycyjnym:
Fundacja Po Prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem:  Darowizna leczenie Michała
Darowizny zagraniczne: IBAN: PL 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636 BIC: RCBWPLPW

AKTUALIZACJA 6.10.2017 r.: Rodzice Michała nie raz powtarzali, że oddaliby wszystko za informację gdzie i w jaki sposób wyleczyć ich syna. Po ostatnich konsultacjach z profesorami z Gliwic i Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie pojawiły się pewne wątpliwości czy w przypadku Michała terapia protonowa jest tą najodpowiedniejszą. Lekarze zwrócili uwagę na fakt, iż guz Michała jest na tyle duży, że w sytuacji wystąpienia obrzęku mózgu mogłoby dojść do jego paraliżu, a nawet śmierci. Ryzyko terapii jest zbyt wielkie by rodzice bez wahania i bez dodatkowych, uzupełniających konsultacji wyrazili zgodę na takie leczenie. W podjęciu decyzji miały pomóc wczorajsze konsultacje w Chrzanowie z Profesorem spod Frankfurtu. Niestety nie rozwiały one wątpliwości, bowiem profesor stwierdził, iż kategoryczne wykluczenie terapii protonowej byłoby błędem. Profesor podkreślił, iż stan Michała jest na tyle poważny, że nie ma jednego i w 100% bezpiecznego rozwiązania. Profesor zobowiązał się jeszcze skonsultować przypadek Michała z innymi lekarzami podczas sympozjum, które odbędzie się na dniach. Dlatego na dzień dzisiejszy wyjazd do Niemiec wcale nie jest wykluczony. Podobnie jest z leczeniem w Meksyku. Rodzice są po wstępnych rozmowach ale ostateczna kwalifikacja do leczenia nastąpi w momencie, w którym rodzice prześlą wszystkie wymagane dokumenty w postaci rezonansu magnetycznego po radioterapii. Do tego momentu brakuje nam około kilku tygodni. Zbiórka trwa i trwać będzie w dalszym ciągu gdyż nie mamy pewności, że za miesiąc Michał nie będzie musiał wyjechać na leczenie za granicę. Koszty leczenia w prywatnych zagranicznych klinikach są na tyle wysokie, że zdajemy sobie sprawę, iż kwoty takiej nie zbierzemy w tydzień. A jeżeli po zakończeniu leczenia Michała okaże się, że zostaną jakieś środki to z pewnością rodzice przeznaczą je na leczenie innych chorych dzieci.
W imieniu rodziców i Michała dziękujemy Wam za wszelkie wsparcie!! Wolontariusze z Wygrać z nowotworem mózgu Michał Szot

Badanie rezonansem magnetycznym wykazało, iż Michał ma guza pnia mózgu o cechach glejaka. Guz zajmuje całą lewą stronę i 20% prawej. Guz znajduje się w obszarze pnia mózgu, który odpowiada za wszystkie podstawowe czynności życiowe. Odpowiada m.in. za oddychanie czy pracę serca. Usunięcie guza byłoby niezwykle ryzykowne, tym bardziej, że można by było usunąć ok. jedynie 20% guza.
Operacja nie wchodzi w rachubę, a jedyną szansą dla Michała jest terapia protonowa. To najnowocześniejsza metoda leczenia nowotworów złośliwych. Dzięki naświetlaniu uszkadzane są konkretne komórki nowotworowe co uniemożliwia ich podział. Terapia protonowa sprawia, że zdrowe komórki pozostają niemalże nienaruszone. Powrót do zdrowia jest również o wiele szybszy niż w przypadku innych terapii. Byłem już na konsultacji w klinice w Monachium. Lekarze po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną zgodzili się na przyjęcie Michała. Niestety koszt takiej terapii to kwota 120 tys zł. Część tej kwoty mamy. Ze względu na nieoperacyjność guza wiele możliwości leczenia odpadło dlatego pokładamy w tej terapii olbrzymie nadzieje. 
Kolejnym etapem leczenia będzie immunoterapia. Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami, którzy niedawno wyjechali ze swoją córką na immunoterapię do Meksyku. Przypadek ich córki jest bardzo zbliżony do naszego syna. Lekarze dają tam większe szanse na wyzdrowienie niż w Polsce. Niestety już wiemy, że orientacyjny koszt takiej terapii to kwota ok. 500 tys zł. Olbrzymią pomocą jest dla nas to, że możemy liczyć na wsparcie rodziców, którzy obecnie są tam na miejscu. Kompletujemy już wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do konsultacji. Przy czym teraz naszym priorytetem jest doprowadzenie do wyjazdu Michała do kliniki w Monachium.
Pierwsze objawy pojawiły się w sierpniu, tydzień przed 11 urodzinami Michała. Zaczęło się od nadwrażliwości węchowej. W wakacje malowaliśmy pokój dzieci farbą, która nie była zbytnio wyczuwalna, a Michał nie mógł znieść jej zapachu. Później pojawiły się codzienne kilkugodzinne drzemki. Myśleliśmy, że ich przyczyną są po prostu wakacyjne upały. Natomiast w momencie, w którym pojawiły się poranne wymioty wykonaliśmy morfologię i jej wynikami udaliśmy się do pediatry. Mimo, iż badania nie wykazały nic niepokojącego pediatrę zaniepokoiły objawy i od razu skierował nas na tomograf głowy.
Dzień, w którym poznaliśmy diagnozę zmienił wszystko. Dziś naszym jedynym celem życia jest pokonanie raka.
Michał to pogodny i rozsądny chłopiec. Interesuje się różnymi zjawiskami przyrodniczymi. Lubi obserwować burze i wichury. W przyszłości chciałby zostać łowcą burz... Pomóżcie nam proszę spełnić jego marzenie.
Apelujemy o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli, dla których los Michała nie jest obojętny!
Z całego serca prosimy pomóżcie Nam wygrać tą nierówną walkę!! 
Dziękujemy za każdą darowiznę z osobna, za każde udostępnienie i pomoc w dotarciu do jak największej liczby dobrych ludzi...
Rodzice Michała...

 DOBRO POWRACA!

Darowiznę na rzecz Michała można również przekazać przelewem tradycyjnym:
Fundacja Po Prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem:  Darowizna leczenie Michała
Darowizny zagraniczne: IBAN: PL 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636 BIC: RCBWPLPW

 

Losy Michała możecie śledzić na jego profilu społecznościowym.

 


Darowizna

Wygrać z nowotworem mózgu


Podsumowanie

Zebrano

10,521 zł

Potrzeba

600,000 zł
2%
Ilość Darczyńców: 119
Pozostało dni: 102

Termometr

Wygrać z nowotworem mózgu

Pomagam

Ostatnio pomogli

Przekaż swój 1% podatku

Fundacja chorych na zespół Dandy-Walkera Aeroklub Świdnik Partner 3 Partner 4 Partner 5 Partner 6