PILNE: Wygrać z nowotworem mózgu

  

IMG 20180220 WA000

Stan naszego Syna jest na tyle poważny, że liczy się każdy dzień, każda chwila.

Sami nie damy rady dlatego prosimy Ciebie o pomoc!!! Jedyną nadzieją jest bardzo kosztowne leczenie immunologiczne w Meksyku. 

Rak. Najcięższa jego postać. Guz pnia mózgu o cechach glejaka. Lokalizacja uniemożliwiająca operacyjne usunięcie.  Z każdą kolejną informacją było coraz gorzej. Przerażenie, brak tchu, utrata sił...

 


województwo: lubelskie, Kraśnik
diagnoza: guz pnia mózgu o cechach glejaka
cel: leczenie immunologiczne, Meksyk; 
organizator: Grzegorz Szot

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Po Prostu Pomagam

DOBRO POWRACA!

Darowiznę na rzecz Michała można również przekazać przelewem tradycyjnym:
Fundacja Po Prostu Pomagam
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem:  Darowizna leczenie Michała
Darowizny zagraniczne: IBAN: PL 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636 BIC: RCBWPLPW

Micha1procentAKTUALIZACJA 8.03.2018 r. (Meksyk): Część pieniędzy wpłaciliśmy. W klinice dopuścili nam przedłużenie płatności więc mamy pewien margines... Kolejna transza płatna jest do 21 marca. Dlatego za zgodą Fundacji wydłużamy zbiórkę.
Michał ma za sobą 5 operacji/zabiegów tj. 2 chemioterapie i 3 immunoterapie. Przed nami ostatni, który odbędzie się 21 marca. Niestety jak nas poinformowali lekarze to nie jest koniec. II etap leczenia ma składać się z co najmniej 5 chemioterapii choć jak zaznaczono jest to zazwyczaj 8-12. Każda z nich to koszt 16 tys USD plus koszta ostatniej immunoterapii która jest przed nami - około 31 tys USD. Dziękujemy, że jesteście z nami....


AKTUALIZACJA 7.02.2018 r. (Meksyk): Dające olbrzymią nadzieję wiadomości z Meksyku. Ostatnie wyniki wskazują, że poprawił się obraz radiologiczny. Guz zmniejszył się o 7 mm!!! Co prawda czasami pojawiają się różne niepokojące nas objawy, ale generalnie stan Michała jest stabilny. W poniedziałek i wtorek lekka chemia, a w środę immunoterapia. Sami nie dalibyśmy rady. DZIĘKUJEMY za Wasze poświęcenie i zaangażowanie!! Jednocześnie prosimy Was o dalsze wsparcie. Grosz do grosza i uda nam się zebrać całą brakującą kwotę, która pozwoli na kontynuowanie leczenia.
Zachęcamy Was również do udziału w licytacji,z której dochód zostanie przekazany na leczenie Michała. Przedmiotem licytacji jest: Koszulka z autografami piłkarskiej reprezentacji Polski! Więcej o licytacji na: www.facebook.com/PoProstuPomagam/


AKTUALIZACJA 14.01.2018 r. (Meksyk): Michał po drugim zabiegu chemioterapii czuje się juz lepiej, po chwilowym kryzysie są oznaki poprawy:) Mamy informacje,że guz nie zmniejsza się, ale zaczyna ulegać rozpadowi. Kolejny etap leczenia to już immunoterapia. Pierwszy zabieg zaplanowany jest na 26 stycznia. Potem niezbędne są jeszcze trzy w odstępach około 17 dni. Przeprowadzenie terapii do końca jest uzależnione od stanu zdrowia Michała, ale też i od dostępnych nam pieniędzy. Dziękujemy jeszcze raz za dotychczasowe wsparcie i prosimy o pomoc i propagowanie informacji o zbiórce.


michals

AKTUALIZACJA 30.12.2017 r. (Meksyk): Po pierwszym zabiegu Michał ma napadowe bóle głowy co ma prawdopodobnie również związek z tym, że schodzimy ze sterydów. Trochę gorzej chodzi i mówi ale wierzymy, że z każdym kolejnym zabiegiem będzie coraz lepiej. Następna chemioterapia 5 stycznia. Później czeka nas immunoterapia, czyli zasadnicze leczenie. Nastąpi ono najprawdopodobniej około pierwszej połowy lutego. Tych immunoterapii, które są potem, co 17 dni ma być co najmniej 4. Przed każdą jest wykonywany rezonans który pokazuje efekty po ostatniej sesji.

Najpóźniej do marca 2018 r. musimy zapłacić klinice pozostałe 250 tys zł. Z całego serca dziękujemy za wszystko co robicie dla Michała!

Zdjęcie Michała z Wigilii. 


AKTUALIZACJA 20.12.2017 r. (Meksyk): Od zabiegu minął tydzień. Michał nie czuje się zbyt dobrze. Stan jego zdrowia się bardzo powoli stabilizuje, ale nie jest łatwo. Dziękujemy wszystkim za wszystkie słowa wsparcia i otuchy, za wszystkie kciuki, za każdy gest i modlitwy. Nie da się opisać jak wiele to dla nas znaczy, zwłaszcza teraz, zwłaszcza po zabiegu i tak daleko od domu w tym szczególnym czasie. Życzymy Wam w tym szczególnym okresie Wszystkiego najcudowniejszego, bliskości, miłości i wzajemnego wsparcia. My od Was to wszystko dostaliśmy.


m2

AKTUALIZACJA 15.12.2017 r. (Meksyk): Michał już po pierwszym zabiegu. Na razie nie czuje się zbyt dobrze, ale wszyscy mamy nadzieję, że to jak najbardziej normalne w toku leczenia i mocno wierzymy, że będzie coraz lepiej. Tyle dobrych ludzi i tyle dobrych słów wspiera Michała w leczeniu. Dziękujemy.


AKTUALIZACJA 6.12.2017 r.: Bardzo Was prosimy o najmocniejsze kciuki, wsparcie i dobre myśli. W sobotę Michał wyjeżdża na leczenie immunologiczne do kliniki w Monterey w Meksyku. Pierwszy zabieg przewidziany jest na wtorek 12 grudnia. Dotychczas zgromadzone fundusze w kwocie ok. 250 000 złotych pozwolą na przeprowadzenie dwóch z czterech wymaganych zabiegów. Intensyfikujemy nasze działania, aby zdobyć dalsze niezbędne środki i dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory nam pomogli i umożliwili wyjazd, który daje dam nadzieję. Dziękujemy z całego serca. Bądźcie z nami myślami.

AKTUALIZACJA 6.10.2017 r.: Po ostatnich konsultacjach z profesorami z Gliwic i CZD w Warszawie pojawiły się pewne wątpliwości czy w przypadku Michała terapia protonowa jest tą najodpowiedniejszą. Lekarze zwrócili uwagę na fakt, iż guz jest na tyle duży, że w sytuacji wystąpienia obrzęku mózgu mogłoby dojść do paraliżu, a nawet śmierci. Ryzyko terapii jest zbyt wielkie by rodzice bez wahania i bez dodatkowych, uzupełniających konsultacji wyrazili zgodę na takie leczenie. W podjęciu decyzji miały pomóc wczorajsze konsultacje w Chrzanowie z Profesorem spod Frankfurtu. Niestety nie rozwiały one wątpliwości, bowiem profesor stwierdził, iż kategoryczne wykluczenie terapii protonowej byłoby błędem. Stan Michała jest na tyle poważny, że nie ma jednego i w 100% bezpiecznego rozwiązania. Profesor zobowiązał się jeszcze skonsultować przypadek Michała z innymi lekarzami podczas sympozjum, które odbędzie się na dniach. Na dzień dzisiejszy wyjazd do Niemiec wcale nie jest wykluczony. Podobnie jest z leczeniem w Meksyku. Rodzice są po wstępnych rozmowach ale ostateczna kwalifikacja do leczenia nastąpi w momencie, w którym rodzice prześlą wszystkie wymagane dokumenty w postaci rezonansu magnetycznego po radioterapii. Do tego momentu brakuje nam około kilku tygodni.Badanie rezonansem magnetycznym wykazało, iż Michał ma guza pnia mózgu o cechach glejaka. Guz zajmuje całą lewą stronę i 20% prawej. Guz znajduje się w obszarze pnia mózgu, który odpowiada za wszystkie podstawowe czynności życiowe. Odpowiada m.in. za oddychanie czy pracę serca. Usunięcie guza byłoby niezwykle ryzykowne, tym bardziej, że można by było usunąć ok. jedynie 20% guza.
Operacja nie wchodzi w rachubę, a jedyną szansą dla Michała jest terapia protonowa. To najnowocześniejsza metoda leczenia nowotworów złośliwych. Dzięki naświetlaniu uszkadzane są konkretne komórki nowotworowe co uniemożliwia ich podział. Terapia protonowa sprawia, że zdrowe komórki pozostają niemalże nienaruszone. Powrót do zdrowia jest również o wiele szybszy niż w przypadku innych terapii. Byłem już na konsultacji w klinice w Monachium. Lekarze po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną zgodzili się na przyjęcie Michała. Niestety koszt takiej terapii to kwota 120 tys zł. Część tej kwoty mamy. Ze względu na nieoperacyjność guza wiele możliwości leczenia odpadło dlatego pokładamy w tej terapii olbrzymie nadzieje. 
Kolejnym etapem leczenia będzie immunoterapia. Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami, którzy niedawno wyjechali ze swoją córką na immunoterapię do Meksyku. Przypadek ich córki jest bardzo zbliżony do naszego syna. Lekarze dają tam większe szanse na wyzdrowienie niż w Polsce. Niestety już wiemy, że orientacyjny koszt takiej terapii to kwota ok. 500 tys zł. Olbrzymią pomocą jest dla nas to, że możemy liczyć na wsparcie rodziców, którzy obecnie są tam na miejscu. Kompletujemy już wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do konsultacji. Przy czym teraz naszym priorytetem jest doprowadzenie do wyjazdu Michała do kliniki w Monachium.
Pierwsze objawy pojawiły się w sierpniu, tydzień przed 11 urodzinami Michała. Zaczęło się od nadwrażliwości węchowej. W wakacje malowaliśmy pokój dzieci farbą, która nie była zbytnio wyczuwalna, a Michał nie mógł znieść jej zapachu. Później pojawiły się codzienne kilkugodzinne drzemki. Myśleliśmy, że ich przyczyną są po prostu wakacyjne upały. Natomiast w momencie, w którym pojawiły się poranne wymioty wykonaliśmy morfologię i jej wynikami udaliśmy się do pediatry. Mimo, iż badania nie wykazały nic niepokojącego pediatrę zaniepokoiły objawy i od razu skierował nas na tomograf głowy.
Dzień, w którym poznaliśmy diagnozę zmienił wszystko. Dziś naszym jedynym celem życia jest pokonanie raka.
Michał to pogodny i rozsądny chłopiec. Interesuje się różnymi zjawiskami przyrodniczymi. Lubi obserwować burze i wichury. W przyszłości chciałby zostać łowcą burz... Pomóżcie nam proszę spełnić jego marzenie.
Apelujemy o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli, dla których los Michała nie jest obojętny!
Z całego serca prosimy pomóżcie Nam wygrać tą nierówną walkę!! 
Dziękujemy za każdą darowiznę z osobna, za każde udostępnienie i pomoc w dotarciu do jak największej liczby dobrych ludzi...
Rodzice Michała...

 DOBRO POWRACA!

Darowiznę na rzecz Michała można również przekazać przelewem tradycyjnym:
Fundacja Po Prostu Pomagam
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem:  Darowizna leczenie Michała
Darowizny zagraniczne: IBAN: PL 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636 BIC: RCBWPLPW
MichalSz1proc

 

 

Losy Michała możecie śledzić na jego profilu społecznościowym

kk

 

 

 


 

 

Darowizna

PILNE: Wygrać z nowotworem mózgu


Podsumowanie

Zebrano

128,885 zł

Potrzeba

250,000 zł
52%
Ilość Darczyńców: 973
Pozostało dni: 67

Termometr

PILNE: Wygrać z nowotworem mózgu

Pomagam

Ostatnio pomogli

Przekaż swój 1% podatku

Fundacja chorych na zespół Dandy-Walkera Michał Szot Joanna Wiśniewska Łucja Kornak Natalia Bławat Partner 6